PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Piasek Kwarcowy Połczyn-Zdrój

zachodniopomorskie

Nie od dziś wiadomo, że proste, i przy tym jednoznaczne z naturą rozwiązania są najlepsze. Piasek jest zdrowym surowcem, który szuka wielkie zastosowanie, nie chociaż w budownictwie. Należy podkreślić, że w Polsce dostają się naprawdę duże złoża tego kruszcu, szczególnie zaś piasku kwarcowego. Stanowi to nic nowego jak rozdrobniona skała osadowa, najczęściej pochodzenia jurajskiego, kredowego oraz trzecio- i czwartorzędowego.

Piasek Kwarcowy Koszalin

WŁAŚCIWOŚCI PIASKU KWARCOWEGO

Wyróżnikiem piasku kwarcowego stanowi jego dobra wytrzymałość – więc nie piaski wulkaniczne czy węglowe, ale tylko kwarcowy cechuje się najwyższą mocą na działanie takich elementów jak chemikalia czy uszkodzenia mechaniczne. Warto dodać, że z piasku kwarcowego uzyskuje się po dziś dzień nie tylko szkło, ale również zaprawy murarskie i beton, jakie są składowymi naszych ścian.

PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Przyjmuje się z niego przy tworzeniu twardych podłoży – domowych podłóg, boisk, czy nawet dróg. Jednocześnie istnieje wówczas towar na tyle popularni i prosty, że poświęca się go również do prac zlewozmywaków, blatów kuchennych czy płytek ceramicznych.

Piasek Kwarcowy Koszalin

SZCZEGÓLNE WALORY

Bardzo ogromną popularność zaczyna zyskiwać piasek kwarcowy kolorowy. Rozpocznijmy od tego, że uznanie osiągnął nie właśnie na placu budownictwa, ale również dekoratorstwa. Obecnie barwiony piasek wykorzystywany jest do uprawiania takich dekoracji jak świece, kompozycje kwiatowe w wazonach i kielichach, akwaria, czy choćby w budowaniu biżuterii i oryginalnych zastaw stołowych, szkła czy opakowań. Różne kolory piasku kwarcowego montują się połączyć w atrakcyjne kombinacje, dzięki czemu znajdzie się on w niemalże każdej stylistyce i trafi w gusta najwybredniejszych.

zobacz sklep reklamowy

Piasek Kwarcowy Koszalin

PIASEK KWARCOWY W TWOIM DOMU

Gdy teraz zostało wspomniane, piasek kwarcowy cechuje się wyjątkową trwałością i dlatego doskonale przyznaje się do podłóg. Aby stworzyć idealną mieszankę, dodajemy go do żywicy epoksydowej (lub poliuretanowej) – taka ziemia będzie nie tylko wytrzymała, ale również antypoślizgowa za sprawą mieszanki żywicy i kruszywa. Mieszankę tą poleca się też do pokrycia szczebli drabiny bądź schodów.

Piasek Kwarcowy Koszalin

Ciekawym zastosowaniem piasku kwarcowego są tynki mozaikowe (kamyczkowe) – cienkie, a jednocześnie nieprzepuszczające wilgoci, są odporne na brud i warunki atmosferyczne. Za sytuacją tych dokładnie zalet można je brać także we pomieszczeniach, jak oraz do zabezpieczenia warstw zewnętrznych budynków. Tynki mozaikowe oczywiste są w dziedziny nie wyłącznie ze znanego szerokiego zastosowania, ale również dużych możliwości bogatych i modeli kolorystycznych.

Dzięki barwieniu piasku kwarcowego możemy kupić wiele innych wersji kolorystycznych, stosując tym samym posadzkę do swoich próśb i wyobrażeń o tym jako powinno wyglądać dane miejsce. Nie pozostawiajmy, że jakąś z ważniejszych przestrzeni jest i ogród – tutaj również piasek kwarcowy kolorowy znajdzie swe dobre zastosowanie – jako kruszywo do posypywania ścieżek, czy mienia muzyk i kwietników.

źródło artykułu jest PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Piasek Kwarcowy Koszalin

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments