Jak pielęgnować cerę z trądzikiem?

Leczenie trądziku Chociwel

zachodniopomorskie

Trądzik kojarzony jest z przypadłością dotykającą młodych mężczyzn zachodzących w czas dojrzewania. Rzeczywiście, przeważnie stanowi on tematem nastolatków, ale w wielu przypadkach zupełnie nie znika samoistnie, a z czasem stan cery tylko się pogarsza. Nie dokładnie lekceważyć zmian trądzikowych – warto i dowiedzieć się, jak myśleć o skórę, by odzyskała młody wygląd.

Leczenie trądziku Kołobrzeg

Bardzo często nasilenie się objawów trądziku powstaje z niewłaściwej pielęgnacji. Wypowiada się, że należy cerę trądzikową wysuszać czy wystawiać do słońca, ale rzeczywistość istnieje taka, iż w współczesny metoda można tylko pogorszyć stan naszej role i zaognić stan zapalny. Jak to odpowiednio myśleć o cerę trądzikową?

derminax
derminax

Delikatne mycie

Wiele osób do przemywania twarzy używa silnych, wysuszających kosmetyków. Tego gatunku produkty zupełnie nie ułatwią nam skorzystać z trądzikiem, a wręcz przeciwnie – mogą go i nasilić. Co będzie przeto doskonalszym wyjściem? Przede każdym łagodne artykuły do prania – szczególnie dobrze sprawdzą się żele micelarne. Warto przetestować delikatny produkt Nanili Professional z zieloną herbatą, przeznaczony dla cery problematycznej. Ważne jednak, by żelu nie używać częściej niż dwa razy w ciągu dnia.

Tonik oraz nawilżanie

Po umyciu warto cerę stonizować. Dobrze jednak zadbać o to, aby w kosmetyku nie otrzymywał się alkohol, bo potrafi on podrażnić i osuszyć skórę. Tonik zwęża ujścia gruczołów łojowych oraz odświeża twarz, co stanowi istotne zwłaszcza w wypadku cer mieszanych i pełnych. Jeśli skóra jest jednocześnie wysuszona, warto włączyć do pielęgnacji lekki nawilżający krem.

Zobacz również rolety Karlino

Złuszczanie

Cera trądzikowa, jak wszystka, potrzebuje złuszczania martwego naskórka. Ale w wypadku aktywnego trądziku nie wolno używać peelingów zawierających drobiny ścierające, ponieważ mogą podrażnić skórę, a ponadto roznieść stan zapalny na pełną twarz. Do użytku domowego sprawdzą się najlepiej peelingi enzymatyczne, warto także przemyśleć wybranie się na brak z wykorzystaniem peelingu kwasowego. Dobrze działają połączenia kwasu azelainowego oraz salicylowego, jakie nosi w naszej ofercie marka Nanili Professional. Artykuły tego gatunku działają intensywnie, przynosząc doskonałe efekty. Kwasy mogą stanowić natomiast traktowane tylko pod okiem specjalisty.

Ochrona przed słońcem

Przeciwko temu co świadczą niektórzy, wystawianie osób na leczenie promieni słonecznych nie przyniesie stałych efektów. Słońce owszem, powoduje chwilową poprawę jej stanu, jednak obecnie na jesieni problem trądziku powraca ze zdwojoną siłą. Zdecydowanie lepiej to wyposażyć się w kosmetyk z filtrem UV i aplikować go codziennie przed rozwiązaniem z domu.

Źródło artykułu Jak pracować cerę z trądzikiem

Leczenie trądziku Kołobrzeg